Detali paieška
Titulinis   /   Lokalizavimas   /   Lokalizuotos programos   /   Virtualioji mokymosi aplinka „Claroline“

Virtualioji mokymosi aplinka „Claroline“

 
Laisvai platinama virtualioji mokymosi aplinka „Claroline“ pradėta kurti Leveno universitete, Belgijoje, 2001 metais. Programa išversta į 35 kalbas ir naudojama daugiau kaip 100 šalių. Tai garantuoja ne tik didelį „Claroline“ lankytojų skaičių, bet ir suburia gausią ją plėtojančių, tobulinančių žmonių bendruomenę, kartu užtikrina, kad ši programa remiasi naujausiais pedagoginiais modeliais.
 
Virtualioji mokymosi aplinka dažniausiai naudojama universitetuose ir vyresnėse vidurinės mokyklos ar gimnazijos klasėse, bibliotekose. Mokytojai, kiti švietimo įstaigų darbuotojai ar verslo organizacijų atstovai gali organizuoti ir administruoti mokymo kursus internetu. Galimi trys šių kursų dalyvių vaidmenys: klausytojas (mokinys), kurso kūrėjas (mokytojas) ir administratorius.
 
Stengiantis programą padaryti patrauklesnę ir palengvinti darbą su ja yra sukurti kursų šablonai, kuriais gali naudotis kursų kūrėjai. Galima aprašyti kursą, sudaryti mokymo planą, įkelti įvairaus formato dokumentus (tekstinius, vaizdinius, PDF, HTML), pasidalyti naudingomis nuorodomis, naudotis diskusijų forumais, sudaryti mokinių grupes, informuoti mokinius elektroniniais laiškais ar viešaisiais pranešimais.
 
 
Kurso klausytojai, išmokę pateiktą medžiagą, gali atlikti kurso kūrėjo įkeltas savikontrolės užduotis. Programoje įdiegtas kalendorius, kuris primena apie klausomų kursų įvykius.
Mokymosi aplinkos kursai gali būti prieinami viešai arba tik turint paskyrą. Mokymosi aplinkoje galima stebėti mokinių kursų lankymo statistiką.
Šioje aplinkoje sukurta labai patogi vartotojo sąsaja ir dizainas.
Mokymosi aplinka veikia „GNU/Linux“, „Mac OS“ ir „Microsoft Windows“ operacinėse sistemose. Norint įdiegti mokymosi aplinką reikia:
  • saityno serverio – „Apache“;
  • PHP programavimo kalbos aplinkos (5.1 versijos ar naujesnės);
  • „MySQL“ duomenų bazės serverio (4.23 versijos ar naujesnės);
  • rašymo teisės kataloge, kur bus išskleistas ir įdiegtas aplinkos „Claroline“ paketas;
  • el. pašto programos (papildomai).
Programos paketas išskleidžiamas serverio kataloge. Po to suteikiamos šių katalogų rašymo, skaitymo ir vykdymo teisės:
  • claroline1xx/
  • claroline1xx/module ir visų jo pakatalogių.
Interneto naršyklėje surenkamas diegiamos programos adresas http://www.manodomenas.org/manotinklapis/manokatalogas/claroline/install/ (pavyzdžiui: http://localhost/claroline/install/).
Pagal diegimo instrukcijas konfigūruojamas prisijungimas prie duomenų bazės serverio ir kiti parametrai. Diegiant konfigūruota programa „Claroline“ bus paruošta naudoti.
Projekto pradžioje buvo lietuvinama programos „Claroline“ 1.11.7 versija, kurioje yra 3890 lokalizuojamų eilučių. Projekto pabaigoje pateikiama programos „Claroline“ 1.11.10 versija ir lietuviškas žinynas.
Daugiau informacijos (anglų, ispanų ir prancūzų kalbomis) pateikta svetainėje adresu http://www.claroline.net/.
Adaptuota programos versija: claroline-1.11.10-lt.tar.gz (gz; 221 KB)
 
Daugiau informacijos, kaip naudotis programa galima rasti žinyne (PDF formatu; 1,61 MB).