Detali paieška
Titulinis   /   Lokalizavimas   /   Lokalizuotos programos   /   Elektroninio portfelio rengyklė „Mahara“

Elektroninio portfelio rengyklė „Mahara“

Atvirojoje elektroninio portfelio ir socialinių tinklų programoje „Mahara“ pateikiamos priemonės, leidžiančios pasirinktai auditorijai pademonstruoti mokymosi visą gyvenimą įgūdžius ir tobulėjimą. Ji skirta plačiajai visuomenei, švietimo įstaigoms, įmonėms. Dėl aiškios valdymo struktūros, paprasto apipavidalinimo programą „Mahara“ lengva pritaikyti įvairioms vartotojų grupėms, pvz., pradinių klasių mokiniams.
 
Ši programa sukurta 2006 metais Naujojoje Zelandijoje. Labai aktyvi ir inovatyvi kūrėjų grupė siekia kuo didesnio programos patogumo, todėl ji nuolat tobulinama. „Mahara“ išversta jau į 28 kalbas.
 
Programoje „Mahara“ galima susikurti gyvenimo aprašą ir jame pateikti duomenis apie savo išsilavinimą, darbo patirtį, profesinius gebėjimus, akademinius ir karjeros tikslus, asmeninius pomėgius, kontaktinę informaciją.
 
Programos vartotojai taip pat gali kurti savo darbų elektroninį portfelį, jo puslapius viešinti, pateikti vertinti. Nuo kitų panašių sistemų programa „Mahara“ skiriasi tuo, kad jos vartotojai turi teisę kontroliuoti, kas gali matyti įkeltą ir viešinamą informaciją. Taip pat yra funkcinė galimybė tą informaciją komentuoti.
 
Naudojantis „Mahara“ kaip socialinių tinklų programa galima bendrauti vienam su kitu, kurti panašių interesų ar tų pačių poreikių turinčias grupes, nuolat atnaujinti savo draugų sąrašus, viešai skelbti tinklaraščio įrašus, rašyti laiškus.
Projekto metu buvo lietuvinama programos „Mahara“ 1.6 versija.
Programa internetinė. Kad ji veiktų, reikalingas saityno serveris „Apache“, duomenų bazės serveris „PostgreSQL“ arba „MySQL“ ir PHP programavimo kalbos aplinka.
Parsisiųstas programos paketas išskleidžiamas serveryje, sukuriama duomenų bazė, konfigūruojami parametrai (duomenų bazės prisijungimo, saityno serverio ir pan.) ir tada programa paleidžiama arba naršyklėje, arba iš komandinės eilutės. Diegiant programą „Mahara“, prašoma patvirtinti, kad esate susipažinęs su jos naudojimosi sąlygomis ir pateikti jos administratoriaus prisijungimo slaptažodį.
Oficialiosios programos „Mahara“ svetainės (anglų kalba) adresas https://mahara.org/.
Lietuvių kalbos paketas „Mahara“ programai: lt-1.6.tar.gz (gz; 111 KB)

Adaptuota programos versija: mahara-1.6.8_lt.tar.gz (gz; 5,4 MB)

Daugiau informacijos, kaip naudotis programa galima rasti žinyne (PDF formatu; 3,22 MB).