Atviroji laisvai platinama buhalterinės apskaitos programa „TurboCash“ skirta vidutiniam ir smulkiajam paslaugų ir prekybos verslui. Ją 1985 metais sukūrė inovatyvių žmonių grupė, vadovaujama Philipo Copemano iš Pietų Afrikos Respublikos.
Projekto pradžioje buvo nuspręsta lokalizuoti tuo metu (2010 metais) stabilią TurboCash 4.0 versija. Tačiau 2014 metais pasirodžius naujai stabiliai TurboCash 5.0 versijai, kurios sąsaja yra patogesnė, intuityvesnė, pridėtos naujos galimybės, buvo nuspręsta atnaujinti versiją.
Programa „TurboCash“ išversta į 25 pasaulio kalbas, ja naudojasi daugiau kaip 100000 registruotųjų vartotojų Australijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje, Nyderlanduose, Pietų Afrikos Respublikoje ir daugelyje kitų šalių.
„TurboCash“ sukurta pagal visuotinai pripažintą buhalterinės apskaitos praktiką. Ji pagrįsta pagrindinėmis dvigubų įrašų sistemos taisyklėmis: suma įrašoma į dvi sąskaitas – kredito ir debeto. Todėl „TurboCash“ nesunku naudotis ne tik patyrusiam buhalteriui, bet ir pradedančiajam buhalterinės apskaitos darbą.
Verslo ir įmonės finansinių operacijų duomenys ir buhalterinės apskaitos ataskaitos tvarkomos ir saugomos „TurboCash“ knygų rinkinyje. „TurboCash“ suteikia galimybę turėti iki 999 skirtingų įmonių buhalterinės apskaitos knygų rinkinių, t. y. vienu metu programoje gali būti vedama kelių įmonių buhalterinė apskaita.
Knygų rinkinio pagrindas yra sąskaitų planas. Kiekvienos šalies sąskaitų planai yra skirtingi. Lietuvoje sąskaitų planas nurodomas Finansų ministerijos svetainėje (http://www.finmin.lt). Sąskaitų planas parodo finansinius verslo pokyčius. Įmonės naudojamos sąskaitų plano sąskaitos fiksuojamos didžiojoje knygoje ir susiejamos su balansu ir pajamų ataskaitomis.
Buhalterinės apskaitos sistemą „TurboCash“ sudaro:
Įvedimas – pirminių dokumentų kaupimas žurnaluose. Visų operacijų duomenys (pirminiai dokumentai, t. y. grynųjų pinigų kvitai, indėlių dokumentai, čekiai, sąskaitos faktūros ir pan.) yra saugomi pagal operacijų tipus ir, naudojantis kompiuterio klaviatūra ir pele, tiesiogiai įrašomi į atitinkamus žurnalus kompiuterinėje sistemoje.
Apdorojimas – operacijų subalansavimas ir įtraukimas į didžiąją knygą. Žurnalai subalansuojami ir įrašomi į bendrąją didžiąją knygą ir analitinių sąskaitų knygas (t. y. į debitorių apskaitą, kreditorių apskaitą, atsargų apskaitą ir pan.), naudojantis kompiuterio klaviatūra arba pele. Didžioji knyga ir analitinių sąskaitų knygos atnaujinamos ir subalansuojamos automatiškai.
Išvedimas – ataskaitų parengimas. Balansas, pajamų ataskaita, debitorių ataskaita, kreditorių perlaidų pranešimai ir daugelis kitų ataskaitų rengiamos lengvai – keliais kompiuterio klaviatūros ar pelės klavišų paspaudimais. Visus sudarytus pirminius dokumentus ir ataskaitas galima įrašyti į failus, pateikti ekrane, išspausdinti, siųsti faksu ar elektroniniu paštu.
Dubliavimas – duomenų saugumo užtikrinimas. Visų buhalterinės apskaitos duomenų kopijas patartina saugoti skaitmeninėse laikmenose.
Programa „TurboCash“ nereikalauja didelių kompiuterio išteklių (256 MB operatyviosios atminties vienam vartotojui ir 512 MB OA, jei vartotojų daugiau, taip pat apie 150 MB laisvos standžiojo disko vietos). Kol kas programa veikia tik operacinėje sistemoje „Windows“. Kad programa veiktų, reikia: operacinės sistemos „Windows“ (98 ar naujesnės versijos); SVGA ekrano (1024x768 ar didesnės skiriamosios gebos).
„TurboCash“ naudoja „Firebird“ duomenų bazės serverį, įdiegiamą kartu su ja, jei diegiant pažymima atitinkama parinktis.
2014 metų rugsėjo mėnesį visuomenei bus pateikta nemokama lietuviška „TurboCash“ versija su Lietuvoje naudojamu sąskaitų planu ir trumpu žinynu lietuvių kalba.
Daugiau informacijos galima rasti:
Lokalizuotas knygų rinkinys (sąskaitų planas ir pan.):
siųstis (zip; 540 KB).