Detali paieška

E. mokymai

Įgyvendinant projektą Lietuvių kalbos institutas kartu su partneriu Lietuvos edukologijos universitetu sukūrė 4 lietuvių kalbos mokymo priemones.
 
Lietuvių kalbos institutas sukūrė du internetinius edukacinius žaidimus.
Šiais žaidimais tęsiama dar 2007 m. Lietuvių kalbos institute pradėta kurti mokomųjų kompiuterinių žaidimų serija „Kieti riešutėliai“ – tais metais kompaktine plokštele buvo išleistas pirmas žaidimas „Tadas Blinda. Kirčiavimas". Atsižvelgiant į visuomenės poreikius, naujiems žaidimams pasirinktos dvi aktualios temos – rašyba ir kalbinės raiškos atsargų gausinimas (žodyno turtinimas).
 
„Kristijonas Donelaitis. Rašyba" padės įtvirtinti rašybos įgūdžius, pasikartoti rašybos taisykles. Žaidėjai pagal žaidimo siužetą, supintą iš fantazijos ir tikrovės gijų, patirs įvairiausių nuotykių, keliaudami metų ratu po šių dienų Lietuvą drauge su žymiuoju Mažojoje Lietuvoje gyvenusiu ir kūrusiu poetu Kristijonu Donelaičiu ir jo pagalbininku Miku.
 
„Barbora Radvilaitė. Kalbos turtai" skirtas išmokti lietuviškų žodžių ir posakių. Žaidėjai atsidurs XVI amžiaus Vilniuje tarp legendinių asmenybių, įsitrauks į galėjusią kadaise nutikti istoriją ir papildys savo žodyno – sinonimų, frazeologijos, vaizdingų posakių atsargas, sužinos visokių įdomybių apie lietuvių kalbos žodžius ir labiau pasitikės savo kalbiniais gebėjimais.
 
Abu lietuvių kalbos mokomieji žaidimai pasiekiami adresu http://mokymai.lki.lt, taip pat žaidimų svetainėje http://zaidimai.lki.lt.
 
Dėl turinio, panaudoto mokomuosiuose lietuvių kalbos kompiuteriniuose žaidimuose „Kristijonas Donelaitis. Rašyba" ir „Barbora Radvilaitė. Kalbos turtai", kreipkitės į Lietuvių kalbos institutą:
 
Dr. (HP) Rita Miliūnaitė
Bendrinės kalbos tyrimų centro vadovė
Tel. (8 5) 263 80 46
El. paštas: ritam@lki.lt
 
 

Lietuvos edukologijos universitetas sukūrė Lietuvių kalbos pradedantiesiems nuotolinio mokymo modulį ir „Lietuvių kalbos paveikslėlių žodyną“.
 
Lietuvių kalbos nuotolinio mokymo modulis yra skirtas pradedantiesiems. Rengėjai tikisi, kad ši priemonė padės norintiems išmokti lietuvių kalbą formuoti lietuvių kalbos komunikacinę kompetenciją Lietuvos sociokultūriniame kontekste.
Modulį sudaro 10 pagrindinių socialinių temų, būtinų kasdieniam gyvenimui. Pamokoms parinkti autentiški tekstai su autentiška vaizdo medžiaga, sudarytos pratybos (tiek kalbėjimo, tiek kalbos vartojimo pratimai), žodynas, gramatika.
 
 
„Lietuvių kalbos paveikslėlių žodynas“ yra skirtas visiems, norintiems mokytis lietuviškai. Žodynu gali naudotis ir pradedantieji, ir jau pramokę kalbą, tiek suaugę, tiek vaikai. Taigi paveikslėlių žodynas padės ugdyti besimokančiojo leksikos kompetencijas – padės sėkmingiau komunikuoti, susidoroti su paprastomis komunikacinėmis situacijomis.
Paveikslėlių žodynas apima 10 temų. Kiekvienai temai sukurti kontekstiniai pratimai, padėsiantys žaismingai mokytis lietuvių kalbos.
 
Dėl turinio, panaudoto Lietuvių kalbos pradedantiesiems nuotolinio mokymo modulyje ir  Lietuvių kalbos paveikslėlių žodyne", kreipkitės į Lietuvos edukologijos universitetą:
 
Vilma Leonavičienė
El. paštas: vilmavilkaite@gmail.com
 
Nuotolinio mokymo priemones rasite adresu http://mokymai.lki.lt.